Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 4 VI 2022

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 4 VI 2022

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Całe życie chrześcijańskie toczy się w blasku Trójcy Świętej. O świcie życia zostaliśmy ochrzczeni w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, a u jego ziemskiego kresu wielokrotnie padną słowa przyzywające Świętą Trójcę. Między tymi dwoma skrajnymi momentami znajduje się wiele innych przełomowych chwil, które dla chrześcijanina  naznaczone są obecnością Boga Trójjedynego. To w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego wierni wiążą się świętym węzłem sakramentu małżeństwa  a kapłani przyjmują z rąk biskupa sakrament święceń. Nie jest prawdą, że Trójca jest tajemnicą odległą czy nie ważną dla codziennego życia. Przecież są to Osoby w życiu nam najbliższe, które nie są poza nami, ale w nas, one w nas mieszkają, a my jesteśmy świątynią ich obecności.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

Dziś odbywa się doroczna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
- W poniedziałek, 5 czerwca  – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
- W środę, 7 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika;
- W czwartek, 8 czerwca -  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

Na piątek, 9 czerwca Biskup Bielsko – Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Go to top