Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 28 V 2023

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 28 V 2023

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Fakt wniebowstąpienia Jezusa niczego nie kończy, teraz wszystko się rozpoczyna, zarówno w życiu Jezusa jak i Jego Kościoła. Dzieło zbawienia zostało dokonane, ale nie zakończone. Od dnia Wniebowstąpienia Jezus jest u Ojca ale i my razem z Nim tam jesteśmy, w tym sensie że mamy drogę otwartą do Ojca, że nasze życie na ziemi jest drogą zmierzającą do Boga. Wszystko co tylko najpiękniejszego – chrześcijaństwo może powiedzieć o człowieku i jego wielkości w fakcie Jezusowego Wniebowstąpienia znajduje swoje uzasadnienie. Chrystus odszedł do Ojca, ale nie odszedł sam, odszedł tylko jako pierwszy spośród nas. Za Nim przez wieki idziemy my wszyscy.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na utrzymanie Domu Księzy Emerytów. Rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W środę, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest dzień Modlitw za Kościół w Chinach;
- W piątek, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nareusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.
- W poniedziałek, 22 maja przypada 28 rocznica pobytu Jana Pawła II na terenie naszej diecezji: Skoczów, Bielsko – Biała, Żywiec.
- W sobotę, 27 maja o godzinie 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku – Białej Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy w modlitwie.

W przyszłą niedzielę, 28 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W związku z tym, że jest to również ostatnia niedziela maja w naszym kościele jest z tej okazji odpust. Zapraszam w szczególności dzieci I Komunijne, Koło Gospodyń oraz Strażaków do niesienia baldachimu na procesji.

Go to top