Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 14 V 2023

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 14 V 2023

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

W VI niedzielę wielkanocną Słowo Boże daje nam zapowiedź odejścia zmartwychwstałego Chrystusa z tego świata. Jest to dosyć dziwne pożegnanie, mowa jest o odejściu ale i o przyjściu, o smutku i o radości. W chrześcijaństwie nie ma bowiem pożegnań bez nadziei powitania. Zapowiedź odejścia jest uzupełniona i dopełniona obietnicą posłańca Ducha Świętego: będę prosił Ojca by dał innego Pocieszyciela, aby  z nimi był na zawsze.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje.

We wtorek, 16 maja przypada święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

W przyszłą niedzielę, 21 maja będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiara do puszek jest przeznaczona na utrzymanie Domu Księzy Emerytów. Dzisiaj też rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.

Również w przyszłą niedzielę uczniowie z klasy II i III przystąpią do I Komunii Świętej.

W sobotę od godziny 8.30 spowiedź dla dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych.

Go to top