Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 V 2023

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 V 2023

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Konflikt powstały między hellenistami a Hebrajczykami zrodził pretensje, której adresatami byli apostołowie, oni byli bowiem odpowiedzialni za rozdzielenie ubogim zebranych darów. To oni stają się przyczyną szemrań i przedmiotem niepotrzebnych pomówień dlatego muszą zareagować. Ta historia uczy, że nie należy konfliktów czy sporów szukać na silę albo sztucznie je stwarzać. Życie jest tak bogate, że ono samo przynosi kłopoty i spory. Ich obecność nie oznacza także tego, że każdy konflikt rozwiązuje się sam automatycznie i nie wymaga od człowieka żadnych wysiłków. Wydobywanie dobra z doświadczenia zła jest rezultatem dyspozycji człowieka, która otwiera się na działanie Bożej łaski. Nich ta świadomość towarzyszy nam podczas uczestnictwa w liturgii V niedzieli wielkanocnej.

 

Ofiara do puszek na potrzeby diecezji.

W poniedziałek, 8 maja – uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Ks. Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.

Go to top