Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30 IV 2023

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30 IV 2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś przypada IV niedziela wielkanocna. W czytanym  fragmencie Księgi Dziejów Apostolskich, słyszymy o konieczności posłuszeństwa wobec Boga - mówi o tym wprost Piotr w swoim pierwszym kazaniu wygłoszonym do mieszkańców Jerozolimy. Jego żarliwe i autentyczne świadectwo o Zmartwychwstałym poruszyło słuchaczy. Byli przejęci w sensie pozytywnym, co usłyszeli, dlatego stawiają pytania: Cóż mamy czynić bracia? Odpowiedź jest jednoznaczna: Nawróćcie się i niech i niech każdy ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa. Od tego momentu rozpoczyna się bowiem nowa rzeczywistość, po przekroczeniu bramy chrzcielnej prowadzącej do wspólnoty Kościoła, wszystko wygląda inaczej: bezkresne obfite Boże pastwisko, bezpieczeństwo i niczym niezakłócony spokój.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 1 maja – wspomnienie dowolne Św. Józefa, rzemieślnika. Rozpoczynamy nabożeństwa Maryjne;
- We wtorek, 2 maja –wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
- W środę, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski;
- W czwartek, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika;
- W sobotę, 6 maja – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

W  tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W piątek będę odwiedzał chorych od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 16.00.

W przyszłą niedzielę ofiara do puszek przeznaczona na potrzeby diecezji.

Go to top