Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA - 2 IV 2022

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA - 2 IV 2022

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA

Dziś przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Jezus wraz z uczniami przybywa do Jerozolimy, gdzie ma miejsce ostatni etap publicznej działalności Jezusa. W tym mieście Jezus mógł liczyć na serdeczne i przyjemne przyjęcie, a tym czasem jesteśmy świadkami nasilających się konfliktów między Nim a ówczesnymi autorytetami Izraela. Uroczysty wjazd do świętego miasta mającego być przestrzenią pokoju nie jest bynajmniej zapowiedzią nawrócenia wiwatujących ludzi i przyjęcia przez nich treści Ewangelii, ale dowodem niewierności i odrzucenia.

Ofiara dzisiaj do puszek jest na Seminarium Duchowne.

Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jak szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej i kończy się II nieszporami uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

W Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00, później przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godziny 20.00.

W Wielki Piątek liturgia o godzinie 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godzinie 21.00 Droga Krzyżowa, którą poprowadzą parafianie. Zapraszam strażaków do adoracji przy Grobie Pana Jezusa.

W Wielką Sobotę – liturgia o godzinie 19.00. Natomiast od godziny 10.00 do 12.00 święcenie pokarmów co pół godziny.

Go to top