Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 III 2023

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 III 2023

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ewangelia wspomina  dwukrotnie o łzach Chrystusa. Jezus zapłakał nad Jerozolimą, widząc karę, która niszczy to miasto za to, że nie poznało czasu swojego nawiedzenia, za to, że odrzuciło Mesjasza. Drugi raz Jezus zapłakał, o czym słyszymy w Ewangelii V niedzieli przygotowania paschalnego, patrząc na płaczącą Marię, która ubolewa wobec faktu śmierci swojego brata Łazarza.

Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od V niedzieli wielkiego postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłonimy dopiero po wielkopiątkowej liturgii na cześć Męki Pańskiej.

Dzisiaj ofiarą do puszek wspieramy Dom Matki i Dziecka.

Za tydzień, 2 kwietnia  przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy czas obchodów wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Zapraszam na konkurs na najpiękniejszą palmę. Ofiara do puszek jest przeznaczona na Seminarium Duchowne.

Chorych będę odwiedzał w piątek od godziny 8.30.

Go to top