Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 19 III 2023

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 19 III 2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś IV niedziela Wielkiego Postu. Scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia, wskazuje na wiarę będącą wspaniałym nowym wzrokiem danym człowiekowi przez Boga. Dzięki tym oczom możemy poznawać otaczającą nas rzeczywistość w zupełnie innym wymiarze. Mamy możliwość zgłębiania tajemnicy samego Boga, w jej świetle odkrywać prawdę o wielkości i godności każdego człowieka, o relacjach zachodzących pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Bez wiary nikt nie jest w stanie odkryć prawdy piękna tego świata, o wielkości godności ludzkiego życia. To ono daje człowiekowi nowe, pełne nadziei spojrzenie na przyszłość.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 20 marca – uroczystość Św. Józefa Oblubieńca najświętszej Maryi Panny;
- W sobotę, 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości.

Ofiara do puszek w niedzielę przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada 31 rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętamy w modlitwach.

Go to top