Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12 III 2023

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12 III 2023

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Postawa Samarytanki jest dobrze znaną i chętnie stosowaną metodą ucieczki przed spojrzeniem we wnętrze własnego serca. To bardzo modne i szalenie popularne w świecie postmodernistycznym, aby stworzyć pseudo problemy i szukać tematów zastępczych byleby nie dotknąć istoty i rdzenia prawdziwego problemu. To się przejawia mówieniem półprawdy, odwoływaniem się do półsłówek, a działanie jest zawsze pozbawione koniecznego zaangażowania.

Jezus demaskuje jej metody ucieczki. W dialogu przy studni Samarytanka stopniowo odkrywa kolejne cząstki prawdy o Jezusie, dochodzi do prawdy o Nim, coraz bardziej Go poznaje, a dzięki temu także również siebie i swoją sytuację życiową. Chrystus  w duchu miłości piętnuje grzech, ale jej samej nie przekreśla. Ona zaś skruszona przyprowadza swych ziomków do Tego, który powiedział jej wszystko. Przed Jezusem nie da się bowiem niczego ukryć.

Go to top