Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 5 III 2023

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 5 III 2023

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś II niedziela wielkiego postu. Góra Przemienienia jest miejscem, gdzie człowiek na nowo zachwyca się Chrystusem, na nowo w sposób całkowicie świadomy wybiera Go jako Pana swojego życia. W świetle blasku, pełni chwały Chrystusa, człowiek doznaje poczucia zachwytu. Z tego właśnie powodu Kościół kieruje nasze spojrzenie na Górę Tabor w okresie wielkopostnym, kiedy podejmuje trud nawrócenia, czyli wejścia na drogę zawierzenia Bożemu Słowu na wzór Abrahama. Niejednokrotnie będzie to droga trudu i wyrzeczenia. Chodzi o to, abyśmy korzystając ze świadectwa Piotra, Jakuba i Jana przypomnieli sobie nasze „góry Tabor” czyli te niezwykłe ważne w życiu duchowym momenty, w których Bóg objawił się nam w sposób rzeczywisty.

Ofiara do puszek jest na potrzeby diecezji.

Go to top