Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 II 2023

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 II 2023

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Centralną postacią Ewangelii I Niedzieli Wielkiego Postu jest Jezus. Wpierw ukazany jest jako Ten, który wyprowadzony przez Ducha idzie zmierzyć się z diabłem, a na końcu występuje w towarzystwie usługujących Mu aniołów. Mamy więc do czynienia z radykalna zmianą. Jezus z kuszonego staje się Panującym. Przedmiotem konfrontacji na pustyni nie jest więc jakaś drobnostka, ale najbardziej osobista tajemnica Boga, odwieczny plan Jego miłości wobec Syna i wobec ludzkości. To o nią walczy i zmaga się Jezus, nie czyni tego dla siebie, ale dla każdego człowieka bez wyjątku.

W sobotę, 4 marca, obchodzimy święto Św. Kazimierza Królewicza.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź w piątek po południu od godziny 15.30, chorych będę odwiedzał od godziny 8.30.

W przyszłą niedziele ofiara do puszek przeznaczona na potrzeby diecezji.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.730zł na prace przy kościele – Bóg zapłać.

Ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki (Ad Gentes).

Go to top