Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 I 2023

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 I 2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada IV niedziela zwykła. Liturgia daje nam Bożą lekcję na temat pokory. Być pokornym nie oznacza, że zawsze i wobec wszystkich będziemy zachowywali postawę milczenia, a inni będą nam ciągle dokuczać. Pan Jezus sam wybrał drogę pokory i Jego Kościół kroczy zawsze ta drogą. Być pokornym to znaczy mieć świadomość swojej godności i wielkości, która nie jest powodem do pychy czy stawiania siebie powyżej innych. Być pokornym znaczy znać swoje miejsce na tym odcinku, który został mi powierzony i czuć się za niego w pełni odpowiedzialnym.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera;
- W czwartek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego;
- W piątek, 3 lutego – wspomnienie dowolne- Św. Błażeja, biskupa i męczennika;

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W niedzielę ofiara do puszek na zakony kontemplacyjne, a w przyszłą niedzielę na potrzeby diecezji.

Go to top