Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 I 2023

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 I 2023

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła, obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Czasem trudno nam przeżywać radość z przynależności do jednego Kościoła. Ten kto odkrył tę prawdę odnajduje się w Kościele jak w kochającej się rodzinie. Ponieważ jest to rodzina złożona z ludzi niedoskonałych, może ona przeżywać różne napięcia nawet porażki, ale jest to zawsze jeden dom, w którym dla każdego jest miejsce, czas na refleksję czy dialog, okazją do posilania się tym co nadprzyrodzone. Jak nie przywołać w tym momencie słów Jezusowej modlitwy arcykapłańskiej Wieczernika: Ojcze spraw, aby byli jedno, tak jak My jedno stanowimy. Jako wspólnota wiary jesteśmy zapraszani przez Jezusa do uczestnictwa w liturgii eucharystycznej.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 24 stycznia – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończymy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan;
- W środę, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła;
- W czwartek, 26 stycznia – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce;
- W sobotę, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zbierała na prace przy kościele – Bóg zapłać.

Go to top