Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 I 2023

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 I 2023

II NIEDZIELA ZWYKŁA

W II niedzielę zwykłą słowo Boże przywołuje postać Jana Chrzciciela, który uczy nas odpowiedzialnego spojrzenia na samych siebie i przestrzega przed opiniami pochopnymi, powierzchownymi, płytkimi, bo one są częściowe, pragmatyczne. Postawa Jana wobec Jezusa pokazuje, że tu nie chodzi o teorie, nie wystarczy tylko deklarować abstrakcyjne zdania. O Jezusie i jego Kościele należy nie tyle mówić ile dawać o Nim świadectwo.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na cele charytatywne, zaś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.

W dniach 18-24 stycznia w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.

- We wtorek, 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego, opata. W Kościele Katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu;
- W czwartek, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
- W sobotę, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Zgodnie z decyzja papieża Franciszka, za tydzień 23 stycznia będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego.