Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 8 I 2023

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 8 I 2023

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Przypadające dziś święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, jest okazją do refleksji nad sakramentem chrztu świętego, rozumianego jako znak zbawczej ingerencji Boga w życiu człowieka, na jego wyraźna prośbę i za jego zgodą. Wchodząc do rzeki Jordan, jak już podkreślali ojcowie Kościoła pierwszych wieków, Jezus uświęcił wody wszystkich źródeł chrzcielnych. Przyjęcie sakramentu chrztu to moment kluczowy, decydujący o naszej tożsamości, jest to fakt jednoznaczny i nieodwracalny w swoich skutkach, to zarazem moment wyznaczający właściwy kierunek życia ziemskiego, aż po dzień przejścia z tego świata do wieczności.

W sobotę, 14 stycznia, obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

W przyszłą niedzielę ofiara do puszek na cele charytatywne. Również w przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele.

Wizyta duszpasterska – kolęda:
- Wtorek od godziny 13.00: Centrum I
- Środa od godziny 13.00: Orawcowa i Wieczorek

Go to top