Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - BOŻE NARODZENIE - 25 XII 2022

Ogłoszenia parafialne - BOŻE NARODZENIE - 25 XII 2022

BOŻE NARODZENIE

Żyjemy w świecie, gdzie doświadczamy ludzkich słabości, napotykamy na zachowania będące przejawem braku mądrości. Żyjemy w świecie, w którym wciąż brakuje nam czasu, aby zaangażowanie zawodowe i pozostałe obowiązki pogodzić z modlitwą i odpowiedzialnością za rodziny.

Mądrość jest na wyciągnięcie ręki. Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami. Takie jest orędzie dzisiejszego dnia. To nie jest demagogia, to nie są tylko piękne puste hasła, ale rzeczywistość.

W sobotę przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszam wiernych na uroczyste nabożeństwo przebłagalne połączone z duszpasterskim sprawozdaniem. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
- W poniedziałek, 26 grudnia – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiara do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie;
- We wtorek, 27 grudnia – Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty;
- W środę, 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków, męczenników;
- W piątek, 30 grudnia – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. 

W przyszłą niedzielę, 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie. Ofiara do puszek jest przeznaczona na Seminarium Duchowne.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.140,00zł na prace przy kościele – Bóg zapłać.

Wizyta duszpasterska – kolęda:
- Wtorek od godziny 8.30: Mikowa, Rachowiec i Bór 
- Środa od godziny 8.30: Skalanka, Graniczne, Miodowiec i Gomółka
- Czwartek od godziny 8.30: Sól, Kiczora, Złamane, Kotłówka, Piekło
- Piątek od godziny 8.30: Wołowiec, Węglarze, Stajaki, Rastoka lewa strona i Raj
- Sobota od godziny 9.00: Stańcówka

Go to top