Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 18 XII 2022

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 18 XII 2022

IV NIEDZIELA ADWENTU

Istnieje przekonanie, że tam gdzie jest obecny Pan Bóg, to zawsze wszystko jest jasne i pewne. Prawda dzisiejszej ewangelii, jakby temu przeczy. Pan Bóg mógł przecież wcześniej posłać anioła, mógł przygotować Józefa na spotkanie z powracającą od Elżbiety Maryją i nie byłoby żadnego kłopotu. Chciał aby Józef i Maryja przeżyli gorycz wewnętrznego bólu i zmagania. Była konieczność aby w tych dniach dokonała się prawdziwa wielkość i uczciwość tych kochających się ludzi z Nazaretu. Bóg czeka na sprawiedliwą decyzję człowieka, podjętą w ciemnościach, na ten jeden, ale jakże ważny krok w stronę uczciwości. Ciemna noc wątpliwości i rozterki jest nocą próby i doświadczenia, w którym krystalizują się największe wartości, które są niezbędne do tego, aby iść przez życie razem we wspólnocie miłości. Niech ta świadomość towarzyszy nam w ostatnim tygodniu adwentowego czuwania.

W sobotę, 24 grudnia przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Pasterka o godzinie 24.00. Składka z Pasterki, przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W przyszłą niedzielę, 25 grudnia przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Go to top