Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - I NIEDZIELA ADWENTU - 27 XI 2022

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA ADWENTU - 27 XI 2022

I NIEDZIELA ADWENTU

Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie: duch wprawdzie ochoczy ale ciało słabe. Czuwanie jest umiejętnością życia w teraźniejszości. Ważna jest pamięć o przeszłości, czy sztuka mądrego planowania na przyszłość. Najważniejsza jest jednak chwila obecna. To nasze dziś, teraz jest nową szansą, kolejna podarowaną nam przez Pana łaską. Czuwać zwłaszcza w sposób mądry i odpowiedzialny, podejmować dni – obowiązki, zadania, trud codzienności – zawsze jednak z wiarą, że w tym wszystkim Bóg jest obecny i On nas prowadzi drogami codzienności. Jak rozumiem adwentowe wezwanie do czuwania będącego czasem wzmożonej modlitwy? Niech ta myśl przyświeca nam w czasie Eucharystii inicjującej czas adwentowego oczekiwania.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W środę, 30 listopada – święto Św. Andrzeja, apostoła;
- W sobotę, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.100zł na prace przy kościele – Bóg zapłać.

Dzisiaj ofiara do puszek przeznaczona jest na Kościół na Wschodzie, w przyszłą  niedzielę na diecezję.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. 

Go to top