Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 20 XI 2022

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 20 XI 2022

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Królestwie Bożym liczy się przede wszystkim człowiek. Jak wielki musi być on w oczach Boga, skoro Syn Boży oddaje za niego na krzyżu swoje życie. Należy ubolewać nad tymi, którzy twierdzą i próbują przekonać innych, że trzeba porzucić Boga, wyzbyć się idei budowania Królestwa Bożego, by człowiek mógł stać się prawdziwie panem świata. Nigdy nie zbudujemy lepszego świata, żadnego ziemskiego królestwa, jeśli odrzucimy Chrystusowe Królestwo miłości. Tam gdzie nie pozwala się na królowanie Chrystusa, tam prędzej czy później zabraknie również miejsca dla człowieka. Dziś można uzyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Dzisiejsza uroczystość to diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży oraz święto patronalne Akcji Katolickiej.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu obchodzi swe imieniny Ksiądz Biskup Janusz Zimniak. Pamiętamy w modlitwie o osobie Seniora;
- We wtorek, 22 listopada– wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
- W czwartek, 24 listopada przypada wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego Andrzeja Dung- Lac, prezbitera i Towarzyszy.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.

W przyszłą niedzielę, 27 listopada rozpoczyna się okres adwentowy i nowy rok liturgiczny. 

Go to top