Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 XI 2022

Ogłoszenia parafialne - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 XI 2022

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXXIII niedziela zwykła. Człowiek jest wezwany do tego by świat doczesny przemieniać w duchu Bożego planu miłości przez pracę. Kiedy Św. Paweł dowiedział się, że niektórzy uczniowie Chrystusa oczekują na koniec świata, przestali pracować, pisze do nich, że postępują wbrew porządkowi i zajmują się rzeczami niepotrzebnymi. Powołując się na własny przykład, że nie jadł za darmo chleba, zachęca uczniów Chrystusa, aby pracując ze spokojem, własny chleb jedli. Przypomina jednocześnie zasadę, że kto nie chce pracować, niech też nie je. Wieczność zaczyna się już tutaj na ziemi. Nic w naszym życiu nie jest banalne, czy nie ważne, bo wszystko znajduje dopełnienie w życiu wiecznym.

Ofiara do puszek na cathedricum i potrzeby diecezji.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W czwartek, 17 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
- W piątek, 18 listopada – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko-Żywieckiego i całej diecezji.

W przyszłą niedzielę, 20 listopada obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Również w przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele.

Go to top