Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 XI 2022

Ogłoszenia parafialne - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 XI 2022

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

W XXXII niedzielę zwykłą stajemy przed wielką tajemnica wiary. Pełni podziwu wobec bohaterstwa braci machabejskich i ich matki, pochylając się nad treścią polemiki Pana Jezusa z saduceuszami nie pozostaje nam nic innego, jak prosić Pana Boga o silną wiarę w prawdę o naszym przyszłym zmartwychwstaniu, o to by ona kształtowała nasze życie doczesne i o to, aby w przyszłości było to zmartwychwstanie nie ku potępieniu, lecz ku zbawieniu, ku pełnemu radości uczestnictwie w chwale Pana zmartwychwstałego.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W środę, 9 listopada – Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata;
- W czwartek, 10 listopada – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
- W piątek, 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Na ten dzień Biskup Bielsko Żywiecki udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych;
- W sobotę, 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na cathedraticum i potrzeby diecezji.

Go to top