Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA - 30 X 2022

Ogłoszenia parafialne - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA - 30 X 2022

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

Dziś ostatnia niedziela października. W kościołach poświęconych obchodzona jest jako uroczystość poświęcenia kościoła własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach i budowniczych kościoła.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. O godzinie 12.30 wyruszy procesja na stary cmentarz. Po procesji Msza Święta na nowym cmentarzu;
- W środę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godzinie 7.00, 16.00 i 17.00. Kapłani mogą odprawić 3 Msze Święte, jedną w intencji własnej, drugą za wszystkich wiernych zmarłych, trzecią w intencjach Ojca Świętego;
- W piątek, 4 listopada – wspomnienie Świętego Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu przypada 42 rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez biskupa Janusza Zimniaka, którego polecamy pamięci w modlitwie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w intencjach pasterzy Kościołów i prosimy Boga o nowe powołania, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w Oświęcimiu Brzezińce tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godzinie 14.00 przy Bramie Śmierci.

W poniedziałek ostatnie nabożeństwo różańcowe. Od godziny 16.00 spowiedź przez Uroczystością Wszystkich Świętych.

W piątek chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 15.30.

Go to top