Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 X 2022

Ogłoszenia parafialne - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 X 2022

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Przedostatnia niedziela października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna jednocześnie Tydzień Misyjny. Przypowieść o faryzeuszu i celniku zwraca uwagę na niezwykle ważny moment: punktem odniesienia dla chrześcijanina nigdy nie jest i nie może być drugi człowiek, ale zawsze Pan Bóg i Jego niezmienne prawo. Na szczęście pamiętał o tym celnik, który być może z racji swojej profesji jest finansowym kapitalistą, co ściąga  na niego niepopularność i niesławę publicznego grzesznika. Takiego człowieka się unikało i okazywało wobec niego liczne przejawy pogardy. On jednak zdaje sobie z tego sprawę i dlatego pokłada nadzieję w Bożym miłosierdziu, a nie w zadowoleniu z bycia lepszym od innych.

 W piątek przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwa ogarniamy Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego z racji przypadających imienin.

W przyszłą niedzielę, 30 października w kościołach, których data poświęcenia nie jest dokładnie znana, obchodzimy uroczystość poświęcenia kościoła własnego.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.650zł na prace przy kościele – Bóg zapłać.

W tym tygodniu na różaniec zapraszam w piątek mieszkańców Orawcowej, Wieczorka oraz Centrum I, natomiast w sobotę mieszkańców Centrum II.

Go to top