Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 X 2022

Ogłoszenia parafialne - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 X 2022

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIX niedziela zwykła. Dzisiejsza przypowieść jest o tym, że nasza modlitwa powinna być stałą i regularną praktyką. Nieustanna modlitwa jest nam potrzebna, bo w przeciwnym razie stracimy nie tylko wiarę w istnienie Boga, ale zgubimy w sobie poczucie zawierzenia Bogu. Dla człowieka wierzącego modlitwa nie jest dodatkiem do życia, ale podobnie jak obowiązek pracy i wypoczynku wpisuje się w naszą codzienność. Praca, wypoczynek i modlitwa to wartości, umiejętności, sprawności, które zachowują harmonię wyznaczającą rytm każdego dnia.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
- We wtorek, 18 października – Święto Św. Łukasza, ewangelisty;
- W czwartek, 20 października – wspomnienie Św.  Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji;
- W sobotę, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II.

Za tydzień przypada przedostatnia niedziela października, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień misyjny.

Ofiara do puszek na cele misyjne.

Go to top