Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 X 2022

Ogłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 X 2022

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVIII niedziela zwykła. Poczucia wdzięczności trzeba się ciągle uczyć, to swoistego rodzaju sztuka, która wymaga nieustannego doskonalenia.  Wdzięczność to umiejętność ludzkiego ducha. Człowiek, który nie potrafi być wdzięczny i nie docenia drugiego człowieka, ma także poważne problemy z dowartościowaniem samego siebie, żyje bowiem w przekonaniu, że to co otrzymał, ma tylko dla siebie, jemu się to należy, to typowa postawa reprezentowana przez dziewięciu uzdrowionych, uważających się za dzieci Boga Izraela, którzy nawet nie pomyśleli o okazaniu wdzięczności za odzyskane zdrowie. Zadziwiające jest to, że podziękować wrócił Samarytanin, a więc człowiek narodu wyjątkowo znienawidzonego przez Izraelczyków.

Po raz 22 obchodzimy Dzień Papieski. Ofiara do puszek przeznaczona jest na fundusz stypendialny.

W przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W czwartek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
- W sobotę, 15 października – wspomnienie Św.  Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego.

Go to top