Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 IX 2022

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 IX 2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Każda przemiana ludzkich relacji rozpoczyna się od wejścia na drogę ewangelicznego radykalizmu, wybranie Boga ponad wszystko inne, a tym samym wyrzeczenie się wszystkiego, łącznie z sobą. W przeciwnym razie pozostanie nam ciągłe chodzenie z Jezusem w tłumie, bo nie wystarczy sił, aby stanąć w gronie Jego uczniów. Taki radykalizm nie należy do łatwych, dlatego trzeba być na niego przygotowanym. Bez tej gotowości życie religijne pozostanie niespełnione, niczym dom, którego budowa się rozpoczęła, ale nie przewidziano koniecznych środków na jej dokończenie.

Ofiara do puszek na potrzeby diecezji.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W środę, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika; 
- W czwartek, 8 września –  Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
- W sobotę, 10 września w amfiteatrze w Żywcu odbędzie się rozpoczęcie roku formacji wspólnot diecezjalnych i młodzieżowych. Początek o godzinie 10.00 

Go to top