Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 VIII 2022

Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 VIII 2022

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Słowo Boże XIX niedzieli zwykłej porównuje wiarę człowieka do wędrówki. Autor listu do Hebrajczyków mówiąc o wierze Abraham, próbuje określić rzeczywistość wiary, stwierdzając, że jest ona poręka tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem rzeczywistości której nie widzimy. Tak rozumiana wiara jest ściśle połączona z nadzieją. Już w tym nauczaniu potwierdza się prawda, że życie ludzkie jest pielgrzymowaniem, że istotnym wymiarem naszego życia jest otwieranie się z nadzieją na przyszłość.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji. 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera; 
- We wtorek, 9 sierpnia – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
- W środę, 10 sierpnia – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
- W czwartek, 11 sierpnia –  wspomnienie Św. Klary, dziewicy. W tym dniu na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pielgrzymki pieszej.

W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia w naszej diecezji obchodzić będziemy uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszego Kościoła partykularnego. Modlimy się w intencjach całej diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę.

Go to top