Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 VI 2022

Ogłoszenia parafialne - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 VI 2022

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XII niedziela zwykła. Piotrowe wyznanie wiary spod Cezarei Filipowej stanowi początek drogi wiary Kościoła. Na ten moment wyznanie wiary Piotra było wystarczające, jednak z biegiem czasu, domagało się ono wyjaśnienia i głębszego rozumienia. Chrześcijaństwo jako nowa religia obecna na terenie Imperium Rzymskiego była zmuszona – zarówno  wobec świata judaistycznego oraz świata pogańskiego – wyjaśnić i uzasadnić Piotrowe wyznanie wiary. Wobec świata żydowskiego mającego swoją historię, tradycję, obyczaje,  trzeba było przekazać, że Jezus Chrystus jest wypełnieniem starotestamentalnych zapowiedzi i oczekiwań ludu Bożego wybrańca. Natomiast wobec świata pogańskiego chrześcijaństwo stanęło wobec zadania udowodnienia i przekonania, że Jezus Chrystus nie jest Kimś, kto chce zburzyć całą tradycję – zbudowaną na wartościach i dorobku wielu myślicieli.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
- W piątek, 24 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  W tym dniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę Świętą dziękczynną na godzinę 8.00.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.

Go to top