Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 5 VI 2022

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 5 VI 2022

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzień Pięćdziesiątnicy nie jest żadnym przypadkiem, czymś niespodziewanym, to nie jest żadne zaskoczenie, ale spełnienie Bożej obietnicy. Czy komuś takiemu, kto zawsze dotrzymuje słowa można nie wierzyć? Czy dokonana przez Bożego Syna ofiara za grzechy całego świata jest niewystarczająca? Co musiałby jeszcze uczynić Pan Bóg, aby stać się bardziej wiarygodnym?

Ofiara do puszek jest przeznaczona cele diecezji.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
- W poniedziałek, 6 czerwca  – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych;
- We wtorek, 7 czerwca – wspomnienie  dowolne Bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika;
- W środę, 8 czerwca – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej;
- W czwartek, 9 czerwca -  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- W sobotę, 11 czerwca – wspomnienie Św.  Barnaby, apostoła

W przyszłą niedzielę, 12 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Ofiara do puszek na Dom Matki i Dziecka.