Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 29 V 2022

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 29 V 2022

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Fakt wniebowstąpienia Jezusa niczego nie kończy, teraz wszystko się rozpoczyna, zarówno w Jego życiu jak i dziejach Kościoła. Zostało dokonane ale nie zakończone. Od czterdziestego dnia po zmartwychwstaniu, Jezus jest w niebie, ale i my razem z Nim także jesteśmy, w tym sensie, że mamy otwartą drogę do Ojca, i że nasze życie na ziemi jest zmierzaniem do Boga. Tajemnica wniebowstąpienia jest dniem tryumfu Jezusa i czasem naszego zwycięstwa. Chrystus powrócił do Ojca, ale nie odszedł sam, tylko jako pierwszy spośród wszystkich. Na tym polega dopełnienie się dzieła zbawienia, jest to bowiem wstąpienie do nieba – za Jezusem nas wszystkich, a wraz z nami całego wszechświata.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji;
- We wtorek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe. W naszej parafii adoracja od godziny 15.00-18.00. na 15.00 zapraszam Rachowiec, Mikową, Bór, Skalankę i Stańcówkę. Na 16.00 Sól Kiczorę, Złamane, Kotłówkę, Piekło, Wołowiec, Stajaki, Węglarze, Rastoki, Raj i Myto. Na 17.00 Groń, Pydychy, Orawcową, Wieczorek Centrum I i Centrum II;
- W środę, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach. Rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. U nas nabożeństwa w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7.30, w pozostałe dni po Mszach Świętych: w poniedziałek, wtorek, czwartek po godzinie 7.00, w środę, piątek i sobotę po godzinie 18.00;
- W piątek, 2 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 16.30.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.980zł +10 euro na prace przy kościele – Bóg zapłać.

Go to top