Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 24 IV 2022

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 24 IV 2022

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś przypada II niedziela wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Zmartwychwstały Chrystus przychodzi dzisiaj, tak jak w Wieczerniku przychodzi do Apostołów by obdarować i nas pokojem a zarazem wezwać do wiary. Jezus pragnie by z prawdy o Jego zmartwychwstaniu zrodziła się wiara mogąca wszystko przezwyciężać, wiara która stanie się źródłem wewnętrznej mocy i żywotności dla całego Kościoła. Ta wiara ma pokonywać nie tylko wszelkie przeszkody zewnętrzne, ale także to, co jest we wnętrzu człowieka, a rodzi się z ludzkiego grzechu.

Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto Caritas. Ofiara do puszek na cele charytatywne.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 25 kwietnia – święto Św. Marka, ewangelisty;
- We wtorek, 26 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Ks. Biskup Tadeusz Rakoczy obchodzi 30 rocznicę święceń biskupich. Pamiętamy w modlitwie o osobie pierwszego Biskupa Bielsko – Żywieckiego;
- W piątek, 29 kwietnia – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W sobotę, 30 kwietnia z Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracji Eucharystii o godzinie 12.00. Natomiast zakończenie pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia we wtorek, 3 maja o godzinie 15.00 modlitwą Koronki oraz Mszą Świętą.

Za tydzień, 1 maja przypada III niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Ofiara do puszek na potrzeby diecezji. Rozpoczynamy Maryjne nabożeństwa majowe.

W środę, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Go to top