Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - 17 IV 2022

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - 17 IV 2022

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jednym ze znaków mocno eksponowanych w okresie wielkanocnym jest zapalony paschał. Będzie on obecny przy ołtarzu przez 50 dni radości wielkanocnej. Światło tej wielkanocnej świecy oświeca drogi naszego chrześcijańskiego życia. Tajemnica zwycięzcy Paschy Chrystusa jest więc źródłem i znakiem Tego który jest więc źródłem i znakiem Tego który jest obecny pośród nas jako światłość świata.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W poniedziałek w oktawie Wielkanocy ofiara do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Ofiara do puszek na cele charytatywne.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.240 zł na prace przy kościele –  Bóg zapłać.

Go to top