Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA - 10 IV 2022

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA - 10 IV 2022

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA

Dziś przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Byli pod krzyżem i tacy, którzy wytrwali przy Jezusie do końca. Jego Matka, Jan, Maria Magdalena, Weronika i pewnie wielu innych, o których zapis ewangeliczny milczy. Intuicją swojego serca wyczuwali, że po prostu nie mogą od Niego odejść. Dziś dzięki Bogu – nie brakuje takich ludzi, którzy przyjmują tą trudna lekcję życia. Do tej grupy należy Jan Paweł II, który  8 dni przed swoja śmiercią w Wielki Piątek, kiedy odbywało się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w gruzach rzymskiego Coloseum, na oczach całego świata przygarną krzyż do siebie i wtulił się w jego ramiona, by zaświadczyć o Bożej miłości, która płynie z tego zwycięstwa.

W tym tygodniu będziemy przeżywać Triduum Sacrum – 3 święte dni.

W Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00, później przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godziny 20.00

W Wielki Piątek liturgia o godzinie 18.00. W tym dniu

obowiązuje post ścisły. O godzinie 21.00 Droga Krzyżowa, którą poprowadzą parafianie.

W Wielką Sobotę – liturgia o godzinie 19.00.

W sobotę poświęcenie pokarmów od godziny 10.00 co pół godziny.

Go to top