Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 3 IV 2022

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 3 IV 2022

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś V niedziela okresu przygotowania paschalnego. Paweł przypomina mieszkańcom macedońskiego miasta o ich tożsamości, dając świadectwo o sobie samym: I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu  na najwyższa wartość poznania Chrystusa Jezusa  mojego Pana. Dla Niego wyrzekłem się wszystkiego i uznaje to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i znalazł się w Nim. To świadectwo ma być wyznacznikiem ich otwarcia się na łaskę Chrystusa.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od V niedzieli wielkiego postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłonimy dopiero po wielkopiątkowej liturgii na cześć Męki Pańskiej.

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy czas obchodów wydarzeń Wielkiego tygodnia.