Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 3 IV 2022

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 3 IV 2022

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś V niedziela okresu przygotowania paschalnego. Paweł przypomina mieszkańcom macedońskiego miasta o ich tożsamości, dając świadectwo o sobie samym: I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu  na najwyższa wartość poznania Chrystusa Jezusa  mojego Pana. Dla Niego wyrzekłem się wszystkiego i uznaje to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i znalazł się w Nim. To świadectwo ma być wyznacznikiem ich otwarcia się na łaskę Chrystusa.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od V niedzieli wielkiego postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłonimy dopiero po wielkopiątkowej liturgii na cześć Męki Pańskiej.

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy czas obchodów wydarzeń Wielkiego tygodnia.

Go to top