Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 27 III 2022

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 27 III 2022

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś IV niedziela okresu przygotowania paschalnego. Przypowieść o synu marnotrawnym, wpisuje się w dzieje świata od dwóch tysięcy lat. Ileż ludzkich losów moglibyśmy opisywać przez dramat odejścia i cud powrotu. Niezliczone są tragedie wyrastające z porzucenia i zdrady, z zagubionej wierności i szukania szczęścia za cenę podeptania swoich najbliższych. Ten dramat staje się jeszcze gorszy, bo wielu nie wraca do swoich bliskich, nie chce albo nie potrafi wrócić. Ci co wracają do swoich bliskich, którzy odnajdują drogi przebaczenia i pojednania, niejako na nowo piszą historię powrotu syna marnotrawnego. Odejścia i powroty wyznaczają drogi naszej wiary i naszej wierności względem Boga. Wydaje się prawdą, że ten kto potrafi wrócić do Boga doświadczy nie tylko przebaczenia grzechów będącego owocem Bożego miłosierdzia, odzyska siebie i swoją godność, a także swoich bliskich, bo nawrócenie jest zawsze powrotem do wspólnoty sióstr i braci jednego Ojca, który jest w niebie.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź po południu od godziny 16.00. Chorych będę odwiedzał od godziny 9.00.

Od czwartku w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje parafialne, które poprowadzi Ks. Dariusz Puto.

Go to top