Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 III 2022

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 III 2022

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś III niedziela okresu przygotowania paschalnego. Jesteśmy wezwani do pokuty i nawrócenia, aby mocą Boga miłosiernego doświadczyć tajemnicy pojednania. Tylko tak dysponowani możemy stanąć w Wielki Piątek pod krzyżem Jezusa i uznać w Nim Jedynego Zbawiciela, aby kilkanaście godzin później cieszyć się radością paschalnego zwycięstwa. Tylko wewnętrznie wolni będziemy mogli wejść w cała głębię wydarzenia, jakie miało miejsce w poranek niedzieli zmartwychwstania.

 W piątek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia.

W tym tygodniu przypada 30 rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętamy w modlitwie. Z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na diecezję.

Go to top