Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 13 III 2022

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 13 III 2022

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś II niedziela wielkiego postu. Trzeba wstąpić na górę, stanąć przed Bogiem, w klimacie modlitewnego dialogu oraz wykonać pragnienie służby poprzez posłuszeństwo głosowi Boga, który rozlega się z wysokości niebios. Oto kolejne etapy naszego poszukiwania prawdziwego oblicza Chrystusa. To program nie tylko wielkopostnego, ale całego chrześcijańskiego życia. A wszystko po to abyśmy – tak jak ci wybrani apostołowie – doświadczyli tego, co im było dane ujrzeć i usłyszeć na górze Tabor. To będzie dla nas nagroda za wierność w poszukiwaniach twarzy Jezusa: widzieć Jego chwałę, słuchać Jego głosu, a przede wszystkim stanąć przed nim twarzą w twarz.

Dziś modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki (działo Ad gentes).

W sobotę, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Go to top