Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 21 XI 2021

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 21 XI 2021

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego razem z całym Kościołem wyznajemy, że Chrystus jest naszym Królem. Uznajemy w Nim Króla Wszechświata, będącego zarazem władcą naszych serc. Do Niego odnosimy wizję z księgi Daniela objawiającego Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach nieba. Wierzymy głęboko, że to Jemu Bóg powierzył panowanie, chwałę, a także władzę królewską, i że jest ono wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie. Dziś można uzyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 22 listopada – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
- W środę, 24 listopada przypada wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego Andrzeja Dung- Lac, prezbitera i Towarzyszy.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.

W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszam radę parafialną na spotkanie.

W przyszłą niedzielę, 28 listopada rozpoczyna się okres adwentowy i nowy rok liturgiczny. 

Go to top