Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 XI 2021

Ogłoszenia parafialne - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 XI 2021

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXXII niedziela zwykła. Słowo Boże przywołuje dwie wdowy, które ofiarują wszystko i w zamian wszystko otrzymują. Pierwsza z nich doświadcza cudu: dzban mąki nie wyczerpuje się a baryłka oliwy zawsze jest pełna. W czasach panującego powszechnie głodu kobieta ma zapewnione utrzymanie i wizja śmierci głodowej zostaje oddalona. Natomiast druga wdowa ,w całości zawierza siebie i swoja przyszłość Bożej Opatrzności. Pan Jezus wskazując na jej zachowanie pragnie przekonać i nas o tym, że trzeba chociaż od czasu do czasu spojrzeć na siebie i swoje życie nie tylko oczyma świata ale przez pryzmat zachowania tych dwóch doświadczonych życiem kobiet. Wielkim jest nie ten kto bierze, lecz ten kto potrafi dać, kto pragnie się podzielić, kto żyje zdolnością oddania wszystkiego.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 9 listopada – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką wszystkich kościołów świata;
- W środę, 10 listopada – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
- W czwartek, 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze Święte w naszym kościele o 7.30 i 9.00. Modlimy się w intencjach naszej Ojczyzny;
- W piątek, 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem dzień solidarności z kościołem prześladowanym;
- W sobotę, 13 listopada – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W przyszła niedzielę ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji.

Go to top