Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 X 2021

Ogłoszenia parafialne - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 X 2021

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Przedostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna jednocześnie Tydzień Misyjny. Wiara jawi się jako wielkie światło naszego życia. To ona rozprasza mrok nocy naszych słabości i grzechów, pozwala wydobyć na światło to, co dobre i szlachetne. Wiara daje także możliwość znalezienia drogi wyjścia z tego, co obciąża nasze sumienie. Pozwala nam nazwać zło po imieniu, ale na tym się nie zatrzymuje. Sięga zdecydowanie głębiej i dostrzega dobro, którego nie można zobaczyć wzrokiem cielesnym ani nie można do końca poznać ludzkim rozumem. Dzięki wierze człowiek odkrywa, że to czego nie widzi, jest jednak prawdziwe i rzeczywiste.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na cele misyjne.

W czwartek, 28 października przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwa ogarniamy Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego z racji przypadających imienin.

W przyszła niedzielę, 31 października w kościołach, których data poświęcenia nie jest dokładnie znana obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego.

W zeszła niedzielę rada parafialna zebrała 2.470zł + 10 euro na prace przy kościele – Bóg zapłać.

Go to top