Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 X 2021

Ogłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 X 2021

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVIII niedziela zwykła. Ewangelista Marek zauważa i odnotowuje, że Jezus spojrzał na młodego człowieka z miłością. Spotkanie z kochającym Jezusem jest zawsze dialogiem miłości. Także wtedy, kiedy Jezus w imię tej miłości stawia człowiekowi wymagania. Jakże czasami trudno te sytuację zaakceptować. Ileż potrzeba wiary do zrozumienia, że miłość jeżeli jest autentyczna – to prędzej czy później staje się wymagająca. Miłość Jezusa nie jest zgodą na bylejakość, na to co w życiu człowieka jest przeciętne. Chrystus stawia wymagania, bo chce aby człowiek rósł, dojrzewał do pełni człowieczeństwa, by stawał się coraz lepszy i zadowolił się tym, co wyraża pełnię życia.

Po raz 21 obchodzimy Dzień Papieski. Ofiara do puszek jest przeznaczona na fundusz stypendialny.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W środę, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
- W piątek, 15 października – wspomnienie  Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego;
- W sobotę, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;

W przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele.

Od dzisiejszej niedzieli są zbierane ofiary na wypominki. Wypominki jednorazowe – ofiara dowolna. Wypominki całoroczne ofiara jak na Mszę Świętą. Wypominki całoroczne będą odprawiane w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 7.30 i 9.00.

Go to top