Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 X 2021

Ogłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 X 2021

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXVII niedziela zwykła. Uczestnictwo w liturgii eucharystycznej daje nam możliwości przekraczania i pokonywania zgubnej koncepcji życia dla siebie. Rozumienie tego jest dzisiaj bardzo potrzebne, kiedy ludzie pragną jakiejkolwiek samodzielności, niezależności, pewności siebie. Tego nie rozwiąże się przez zmianę okoliczności czy korektę zewnętrznych postaw. Trzeba dotrzeć do wnętrza człowieka, do jego serca. To są fundamenty chrześcijańskiej antropologii, to jest elementarny model prawdy o człowieku. Kościół wiernie przepowiadając Ewangelię, zawsze stoi na straży ludzkiej godności. Całe dzieło zbawcze Jezusa Chrystusa jest podyktowane troska o życie człowieka i jego zbawienie.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu;
- We wtorek, 5 października – wspomnienie  Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
- W czwartek, 7 października - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w różańcu modlimy się za posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań.

W przyszłą niedzielę, 10 października będziemy obchodzić 21 Dzień Papieski. Zbierane będą do puszek ofiary na fundusz stypendialny.

Go to top