Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 IX 2021

Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 IX 2021

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXV niedziela zwykła. Pan Jezus w obliczu pełnej dramaturgii sporu swoich uczniów daje radę, którą winniśmy potraktować jako fundament dla kształtowania właściwych relacji z innymi ludźmi. Wzywa do postawy służby, która jest przecież niczym innym jak wyrazem miłości. Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich. To wcale nie znaczy, że człowiek ma rezygnować z dążenia do swej wielkości. Człowiek bogaty w doświadczenie i mądrość winien podejmować służbę na rzecz dobra drugiego człowieka.

W dniu dzisiejszym, z racji Światowego Dnia  Środków Społecznego Przekazu ofiarą do puszek wspieramy Radio diecezjalne Anioł Beskidów.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We poniedziałek, 20 września – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chang Hasang i Towarzyszy;
- We wtorek, 21 września – święto  Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
- W czwartek, 23 września- wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
- W piątek, 24 września – święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku - Białej.

W dniu dzisiejszym rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.

Go to top