Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 IX 2021

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 IX 2021

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Pan Jezus dostrzega brak słuchu oraz niezdolność mówienia, wie że to jest znacząca przeszkoda w kształtowaniu normalnych relacji międzyludzkich. Dlatego uzdrawia głuchoniemego, a tym samym przywraca mu zdolność do pełnego uczestnictwa w życiu rodzinnym i społecznym. Gest włożenia palca do uszu i dotknięcie języka ma znaczenie symboliczne, ale jeszcze głębszy sens ma Wolanie: Effata – to znaczy – otwórz się. Jezus potwierdza prawdę o tym, że nie wystarcza tylko sprawność narządów mowy i słuchu, trzeba aby cały człowiek się otworzył, bo to nie usta mówią, ale człowiek mówi, i nie uszy słyszą, ale cały człowiek słucha.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na Seminarium Duchowne.

Od poniedziałku, 6 września Msze Święte ranne o godzinie 7.00

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika;
- W środę, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;

W przyszła niedzielę, 12 września rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Go to top