Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA- 29 VIII 2021

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA- 29 VIII 2021

XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

W Ewangelii dzisiejszej usłyszeliśmy skargę Chrystusa będącą przywołaniem słów proroka Izajasza. Powinna ona budzić w nas uzasadniony niepokój: Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Nasza wiara wyraża się w aktach uwielbienia Boga, ale to pełne czci oddanie nie może ograniczać się tylko do słów modlitwy, choćby były one najpiękniejsze. Nasza pobożność powinna wielbić niejako przedłużenie w tym wszystkim jak żyjemy. 

W środę, 1 września rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Msza święta na rozpoczęcie o godzinie 8.30. 

W piątek, 3 września, przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża  i doktora Kościoła.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 16 – szczególnie zapraszam dzieci i młodzież aby z Bogiem rozpoczęły nowy rok szkolny.

Go to top