Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 VII 2021

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 VII 2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XVII niedziela zwykła. Bóg każdemu z nas dał tyle, że możemy innych uszczęśliwić. Każdy został stworzony dla miłości a przez to może być szczęściem i darem dla ludzi żyjących obok. Miłość jest takim dawaniem, które nie zubaża, lecz pomnaża. Potrzebujemy innych dla tego, że tak wiele możemy dla nich uczynić. Rozmnożenie chleba przez Jezusa to widzialny znak jeszcze większego obdarowania. Jezus z tych ludzi, którzy przyszli z daleka wydobył, a następnie pomnożył ich wiarę, pozwolił na nowo dostrzec wielkość miłości. Zaspokoiwszy głód fizyczny, jednocześnie obudził w nich nieskończony głód Boga.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;
- W czwartek, 29 lipca – święto Św. Marty;
- W sobotę, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na diecezję.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 1.1940,00zł – Bóg zapłać.

Go to top