Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 VI 2021

Ogłoszenia parafialne - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 VI 2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XII niedziela zwykła. Moc wiary objawia się tam, gdzie chrześcijanin nie oblicza i nie kalkuluje jedynie w duchu zimnego czasem cynicznego wyrachowania. Objawia się tam gdzie człowiek nie liczy wyłącznie na siebie lub na innych ludzi, lecz zawierza siebie Bogu. Także wtedy, gdy nasza wiara jest mocna, jest w niej miejsce na chwile wątpliwości, załamania czy nawet zwątpienia. Tyle ,że człowiek mocnej wiary i nadziei nie poddaje się takim chwilom i czyni wszystko aby się temu skutecznie przeciwstawiać. Czyni to przede wszystkim przez modlitwę, w której na nowo powierza siebie Bogu oraz ofiarnie i cierpliwie przyjmuje wszystko z ręki Boga.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
- W czwartek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W piątek, 25 czerwca, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców na Msze Święta dziękczynną.

Go to top