Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 VI 2021

Ogłoszenia parafialne - XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 VI 2021

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XI niedziela zwykła. Jeśli dokładnie odczytamy  proces rozwoju, widziany przez pryzmat Jezusowych przypowieści, widać bardzo wyraźnie, iż nie wszystko owocuje w nas od razu, czasem musi długo dojrzewać. Czy to znaczy, że Bóg udziela się nam częściowo, fragmentarycznie, na raty? Czy Pan Bóg bogactwo swojej łaski niejako „dozuje”?. Bóg zawsze oddaje się nam w pełni swojej miłości. To raczej my nie potrafimy od razu przyjąć tego daru Bożego, to my musimy powoli do wielkości daru dorastać, to my winniśmy coraz bardziej otwierać nasze umysły i serca na to, czym Bóg pragnie nas obdarować. Niech nam w tym pomoże udział w zgromadzeniu eucharystycznym.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 14 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
- W czwartek, 17 czerwca, 8 czerwca– wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

W przyszłą niedzielę ofiara do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Również w przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele.

Go to top