Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - X NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 VI 2021

Ogłoszenia parafialne - X NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 VI 2021

X NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada X niedziela zwykła. Jeżeli wszyscy razem możemy nazwać Boga Ojcem, to znaczy że jesteśmy Jego dziećmi, i wzajemnie dla siebie żyjemy w relacji duchowego rodzeństwa, należymy do Bożej rodziny. Mówimy o tym z dumą i jest ona uzasadniona wtedy, gdy uwzględniamy warunek, o którym mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Najpierw pyta: Któż jest moja matką i którzy są braćmi ? i odpowiada: Bo kto pełni wole Bożą ten mi jest bratem, siostra i matką. To jest zupełnie nowe nie spotykane do tej pory kryterium Bożej rodziny. Tu nie ma mowy o żadnych więzach krwi, nie ma ani słowa o rodzinie rozumianej szeroko, jako grupie ludzi zjednoczonych wokół tego samego zadania. Kryterium przynależności do rodziny Jezusa jest bardzo konkretne: pełnienie woli Bożej. Tego uczy nas udział w sprawowanej Eucharystii.

 Ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 7 czerwca – wspomnienie dowolne Bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika;
- We wtorek, 8 czerwca– wspomnienie Św. Jadwigi Królowej;
- W piątek,11 czerwca– uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
- W sobotę, 12 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Go to top