Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY SWIĘTEJ - 30 V 2021

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY SWIĘTEJ - 30 V 2021

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY SWIĘTEJ

Obchód dzisiejszej uroczystości Najświętszej Trójcy wzywa do odnowienia w sobie wiary, która dziś narażona jest na coraz poważniejsze  trudności. Wierząc w Trójjedynego Boga, Ojca, Syna i Ducha Świętego odcinamy się zdecydowanie od wszelkich współczesnych tendencji, które mają na celu poniżenie czy ośmieszenie wartości chrześcijańskich. Świadomi odmienności i specyfiki naszej religii objawionej, winniśmy wołać z głębi swojego serca: Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznanie jest naszą chlubą w Jezusie Chrystusie Panu naszym.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w naszej parafii. Msze Święte o godzinie 7.30 i 18.00. W tym tygodniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe; 
- We wtorek, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna , męczennika. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwie o wszystkich dzieciach. W tym dniu rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
- W czwartek, 3 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez mieszkańców:
I Ołtarz u Państwa Kołosińskich – Rachowice i Bór;
II Ołtarz koło państwa Burych, Zydorków – Skalana, Graniczne;
III Ołtarz przy DW Halka – Stańcówka;
IV Ołtarz kaplica MB Saletyńskiej – Sól Kiczora, Piekło, Złamane.

Strażaków proszę o pilnowanie porządku w czasie procesji, jak również proszę o pomoc w niesieniu baldachimu.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30, spowiedź po południu od 16.30.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.170zł + 50 euro na prace przy kościele – Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji.

Go to top